Zahraniční zpravodajství

Poážr
Požár, ilustrační foto

Po nákaze koronavirem získá člověk imunitu. Podle vědců může trvat několik let

Bez dlouhodobého výzkumu se nedá říct s jistotou, jak dlouho zůstane vyléčený pacient imunní.

Přejít na článek

Čech vyléčený ve Vietnamu: Nemohl jsem ani zvednout ruce, spal jsem 20 hodin denně

Jednapadesátiletý Michal Kocián se 14. března stal prvním Čechem, který v zahraničí prodělal nemoc Covid-19. Její průběh popisuje v rozhovoru.

Přejít na článek

Zavraždění pocházeli i z Těšínska. Katyňský masakr má opomíjenou českou stopu

Vraždění Sovětů v Katyni, které se odehrálo přesně před 80 lety, neunikli ani lidé pocházející z území dnešní České republiky.

Přejít na článekZajímavosti

Zásahová jednotka
Zásahová jednotka, ilustr. foto

Péče pro tisíce pacientů. V Londýně se otevře obří polní nemocnice

V Londýně dnes otevře obří polní nemocnice, která bude poskytovat lékařskou péči až 4000 pacientům. Inaugurace se na dálku zúčastní britský princ Charles, který se nedávno vyléčil z koronavirem způsobené nemoci COVID-19, informoval deník The Guardian.  

Přejít na článek

Německo eviduje přes tisíc mrtvých. Laboratořím chybí materiál

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Německu dosáhl už téměř 80 tisíc. Za 24 hodin přibylo 6174 infikovaných. Mrtvých je už přes tisíc. Laboratoře v Německu týdně provedou na 300 tisíc testů na koronavirus. Problémem je nedostatek laboratorního materiálu. Maďarská vláda dle Orbána spustí v sobotu fond kvůli pandemii. Zdravotníci dostanou letos v přepočtu 38 tisíc korun jako prémii za přesčasy a riziko.

Přejít na článek

Jak zlepšit náladu dětem? Novozélanďané umísťují plyšové medvídky do oken

Někteří šplhají na stromy, jiní visí hlavou dolů nebo pečou. Na Novém Zélandě se v oknech, ale i na dalších místech začínají objevovat plyšoví medvědi. Lidé tak chtějí zlepšit v době koronavirové krize náladu dětem, které se můžou bavit jejich hledáním ve svém okolí, píše agentura AP.

Přejít na článek