Zahraniční zpravodajství

Poážr
Požár, ilustrační foto

Počet obětí výbuchu v Prešově stoupl z pěti na osm, jednu tělo ještě hasiči hledají

Páteční explozi v paneláku na východě Slovenska zaznamenala i jedna z bezpečnostních kamer.

Přejít na článek

Obrazem: Tak si žil narkobaron Escobar. Snímky z jeho luxusní haciendy i "zoo"

Escobarův život ukončila 2. prosince 1993 kulka, kterou schytal v kolumbijském Medellínu. Podívejte se na fotografie z jeho života i smrti.

Přejít na článek

Rakouská policie zadržela tři Slováky prodávající falešný radioaktivní materiál

Podezřelý materiál prohlédli znalci, obsah kontejneru podle nich radioaktivní nebyl.

Přejít na článekZajímavosti

Zásahová jednotka
Zásahová jednotka, ilustr. foto

Požár panelového domu v Prešově má sedm obětí. Budova nesplňovala předpisy

Nejméně sedm obětí si vyžádal páteční výbuch a požár ve dvanáctipatrovém bytovém domě ve slovenském Prešově, uvedl ředitel prešovských hasičů Ján Goliáš. Hasiči podle něj pátrají ještě po jednom pohřešovaném, předpokládají ale, že je osmou obětí požáru. Na jednání krizového štábu také zaznělo, že dům po opravách z roku 2017 nesplňoval bezpečnostní předpisy - hasiči tak mohli naplno hasit až po více než dvou hodinách od přijezdu. 

Přejít na článek

Demonstrace za klima v Madridu. Půl milionu lidí v čele s Gretou Thunberg

/FOTOGALERIE/ Podle aktuálních odhadů dnes vyrazilo demonstrovat za klima do ulic Madridu kolem půl milionů lidí. Švédská aktivistka Greta Thunberg musela být z bezpečnostních důvodů z průvodu eskortována. Protest se koná (nejen) v souvislosti právě probíhajícího klimatického summitu COP25, na kterém státníci rozhodují o budoucích opatřeních, které mají následky klimatické změny zmírnit.

Přejít na článek

Slovenský expremiér Fico tvrdí, že byl obviněn za vyslovení názoru

Bývalý slovenský premiér Robert Fico tvrdí, že ho policie stíhá za vyjádření názoru. Fico to dnes napsal na sociální síti po čtvrtečním oznámení policie, že ho obvinila ze schvalování trestného činu a z dalších deliktů. Stíhání souvisí s tím, že Fico se zastal někdejšího poslance krajně pravicové strany Kotlebovci- Lidová strana Naše Slovensko Milana Mazureka, který byl za protiromské výroky odsouzen k peněžitému trestu a přišel o poslanecký mandát.

Přejít na článek